Złomowanie samochodów to nie tylko sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Złomowanie samochodu, gdy stanie się on przestarzały lub stanie się zbyt niebezpieczny i zbyt kosztowny w naprawie, jest dobrym i przyjaznym dla środowiska posunięciem.

Korzyści ze złomowania samochodu nad jego naprawą jest wiele. Dużym jest to, że większość firm ubezpieczeniowych oferuje zniżki na samochody, które zostały złomowane. Gdy otrzymasz zaświadczenie o przyjęciu pojazdu do demontażu możesz się udać do Wydziału Komunikacji gdzie wyrejestrujesz zbędne auto. Przez to nie będzie konieczne dalsze opłacanie składek za OC. To legalne rozwiązanie, pozwalające Ci na oszczędności. 

A jeśli auto, które sprzedajesz jest w jeszcze nie najgorszym stanie – skorzystaj ze skupu aut. Może być to odpowiedniejsze niż stacja demontażu pojazdów, która przerobi Twoje auto na żyletki. W skupie uzyskasz lepszą cenę za pojazd. Jednak musisz spełniać określone do tego warunki. Pracownik skupu przeprowadzi oględziny samochodu i będzie zwracał uwagę nie tylko na jego stan techniczny, ale też wizualny. Na jaw wyjdą wszystkie obcierki parkingowe, zarysowania czy ubytki w powłoce lakieru – co może się przełożyć na niższa stawkę auto skupu. 

Auto złomy w Województwie Śląskim

Rejon Śląska jest gęsto zaludniony i dobrze skomunikowany. Nie ważne czy chcesz skorzystać z usług złomowania w Gliwicach czy w Chorzowie, a może w Rudzie Śląskiej – bez problemu dojedziesz do wybranego miasta. Możesz również zamówić usługi transportu pojazdu lawetą. Wtedy odbiór pojazdu jest możliwy z każdego miejsca. Warto zwrócić uwagę na ofertę złomowania tej firmy:

https://www.auto-house.pl/profesjonalne-zlomowanie-aut/

Bez wątpienia to fachowcy od kasacji, a swoje usługi prowadzą właśnie na Śląsku. Ten auto złom to renomowana firma, która istnieje już od 12 lat i ma spore doświadczenie w branży. Złomowanie samochodów może być szybkie i proste gdy wybierzesz do tego odpowiednich specjalistów. Dobre złomowanie to również szansa na zadbanie o środowisko. Recykling aut musi być wykonywany jedynie przez specjalistyczne jednostki, które posiadają odpowiednie uprawnienia do demontażu, a także sprzęt i maszyny. Złom samochodowy stanowi odpad niebezpieczny dla środowiska – a więc rozbiórka pojazdów na części może odbyć się jedynie w kontrolowanych warunkach, przez personel, który potrafi to wykonać. 

A co do skupu – rzecz jasna nie jest to rozwiązanie dla każdego, ale może warto spróbować? Jeśli nie chcesz obsługiwać zapytań i odbierać telefonów od osób zainteresowanych – pewnie będzie to dobra opcja dla Ciebie. Wsród korzyści płynących ze sprzedaży samochodu na skupie aut, brak obsługi i szybka sprzedaż to chyba najważniejsze z nich. Do auto skupu przyjeżdżasz dowolnego dnia i załatwiasz formalności w kilka godzin. Do tego dostajesz jeszcze legalne dokumenty, które potwierdzą sprzedaż auta. 

Każda osoba, która jest zainteresowana sprzedażą swojego pojazdu powinna zastanowić się nad auto-złomem lub skupem samochodów. Dodatkowo można też sprzedać katalizator lub pojedyncze części z samochodu – być może silnik lub skrzynię biegów. Zainteresowanie rynkiem podzespołów samochodowych jest całkiem spore, a klienci wyszukują części właśnie poprzez skupy, auto złomy jak i przez prywatne oferty ogłoszeniowe.